Butik EKOstyl powstał z myślą o kobietach które kochają modę i cenią sobie dobry styl. Miłośniczki mody znajdą u nas mnóstwo okazji do tego aby wzbogacić swoją szafę o piękne ubrania na każdą okazję. Stawiamy na eko modę dlatego w naszym sklepie dostępna będzie odzież z naturalnych tkanin. Materiały naturalne to takie które powstają z włókien pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Do najbardziej popularnych w przemyśle tekstylnym zaliczamy: bawełnę, len, jedwab oraz wełnę.

Bawełna – jest najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji odzieży. Zaletą tego materiału jest to że jest on oddychający i przewiewny. Odzież z bawełny jest miękka i nie podrażnia skóry, mogą ją nosić alergicy zwłaszcza gdy jest wykonana z bawełny organicznej z kontrolowanych upraw. Bawełna nie elektryzuje się i dobrze przepuszcza powietrze, dlatego jest komfortowa w noszeniu. Wykazuje się również dobrą chłonnością ( nawet do 25% wilgotności ) dlatego jest idealnym materiałem na upalne dni.

Len – to materiał pochodzenia roślinnego, materiał ten jest odporny na rozciąganie i kurczenie się, nie elektryzuje się, nie mechaci i potrafi służyć długie lata. Tak jak i bawełna wykazuje się dobrą chłonnością i sprawdza się gdy temperatury są naprawdę wysokie. Len polecany jest alergikom, ponieważ materiał ten tworzy przyjazny mikroklimat dla skóry. Dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne i hamujące rozwój grzybów. Jednym minusem tego szlachetnego materiału jest to że się gniecie, ale pomimo tego ma swój niepowtarzalny urok.

Jedwab – to materiał pochodzenia zwierzęcego, który zalicza się to tkanin luksusowych. Wysoka cena odzieży z jedwabiu wynika z faktu żmudnego i kosztownego procesu ich uzyskiwania. Jedwab w dotyku jest śliski, pozwala skórze oddychać i trudno go pognieść. Jedwabna odzież idealne sprawdza się latem ponieważ daje przyjemne poczucie chłodu na skórze. Jego główne zalety to delikatność, miękkość i wytrzymałość.

Wełna – to naturalny materiał pochodzenia zwierzęcego, pozyskiwany z sierści owiec, lam, wielbłądów, kóz, królików. Wełna jest bardzo cenionym materiałem ze względu na jej dobrą izolację termiczną i swobodę oddychania. Tkanina ta jest bardzo lekka i odporna na gniecenie. Największym powodzeniem cieszą się płaszcze oraz swetry wełniane, ponieważ są ciepłe, przyjemne w dotyku oraz stwarzają efekt ekskluzywności. Wyróżniamy wiele gatunków wełny, najbardziej popularne rodzaje to: kaszmir, angora, moher oraz alpaka.